Gönüllü başvurusu

Açıklama: 

Görme engelliler için oluşturulan çizgi romanlar gönüllü kişilerce betimlenmektedir. Siz de gönüllülerimizden biri olmak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

*** Çizgi roman betimlemek 1 gün veya 1 haftada bitirebileceğiniz bir şey değildir. Eğer zaman yoğunluğunuz varsa lütfen başvurunuzu daha sonra uygun olan zamanınızda doldurun. Bir çizgi romana başlandığında bitirilmesi çok önemlidir. Eğer betimlediğiniz çizgi romanınız bittiğinde mola vermek isterseniz betimlemeye ara verebilirsiniz. Fakat betimlemeye başladığınız bir eseri yarım bırakamazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz?

Nasıl betimleme yapılıyor?

Betimleme yaparken şunlara dikkat edilmelidir:

  • Yazdığınız zaman kipini betimleme sonuna kadar korumalısınız. İlk cümlenizde geçmiş zaman ile yazdıktan sonra ikinci cümlenizde şimdiki zamanla yazarsanız anlatım bozuklukları meydana gelmektedir.
  • Karede olan şeyleri olabildiğince aktarmalıyız, fakat elimizden geldiğince öznellikten kaçınıp kendi düşüncelerimizi dahil etmekten kaçınmalıyız.

*** Başvuru yapmadan önce lütfen Facebook Sayfamızdaki betimlemeleri okumanızı rica ederiz.

 

Bu alana iletişim sürecini hızlandırabilmemiz için dilerseniz telefon numaranızı ekleyebilirsiniz.
Betimlemenizi birlikte geliştirebilmemiz için lütfen bir betimleme yapınız. Örn: En sevdiğiniz kitabın kapağı olabilir veya bir film afişi.
Yazdığınız betimleme ile karşılaştırıp size geri bildirim gönderebilmemiz için betimlediğiniz görseli yükleyin
Dosya boyutu 20 MB dan küçük olmalıdır.
İzin verilen dosya uzantıları: gif jpg jpeg png.